. گفته اند که شرف المکان بالمکین و چه خوب گفته اند آری دوکوهه پادگانی است در نزدیکی اندیمشک که سالیان سال با شهدا زیسته است با بسیجی ها ((شهید سید مرتضی آوینی)) .........ما فقط با آنهایی کار داریم که رهرو عشقند((شهید تفحص مجید پازوکی))..................به دوکوهه خوش آمدید...


دوکوهه السلام ای خانه عشق
X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری
دوکوهه السلام ای خانه عشق
ما فقط با آنهایی کار داریم که رهرو عشقند شهید مجید پازوکی
آرشیو
همسنگرها
یادش بخیر یادش بخیر روزهایی که با شهدا راه می رفتیم و مجنون از عشق حسین بودیم
روزهایی که دیوونه معراجیان گشته بودیم
روزهایی که با یاران ولایت فدایی امام و رهبر می شدیم
روزهایی که در زندگی موشکی و نظامی خودمان زیارت و توسل را فراموش نمیکردیم
روزهایی که
به هیئت مهدی جان می رفتیم و در میخانه اش می میخوردیم و در آبدارخانه اش چای صلواتی میزدیم
یادش بخیر حاج حمید که با نفس مسیحا ی خود در جلسه فرماندهان به آقای خامنه ای ‚ سلام میداد و میگفت سلام ما را به امام برسانید
یاد روزهایی بخیر که با اینکه فقط چند قدم تا مرگ فاصله داشتیم ولی بازوانمان خیبر شکن بود
یاد منورهایی بخیر که هم صحرا را روشن می کرد هم دل منور کن بود و با نورش به ما افق های روشن را بشارت می داد
یادش بخیر دوران خوش جوانی
Salehin.com

طلبه ها
خبرگزاری حوزه های علمیه
نمایندگی مجاز !
منبر نت

اینم باقی بر و بچ
هر کی جامونده بگه
<آبینه>
< پیام بسیجی>
< خاک میهن>
< مجید زورو>
< عرشیان>
< عشق علیه السلام >
< منکرات>
< ابوتراب>
< عشق یعنی>
< هزاره سوم>
< گاهی شاد و گاهی غمگین>
< کیمیا>
< همه چیز زیباست >
< شیعه>
< بچه های قلم>
< اخباری دیگر>
< منتظر>
< شهید مثل نمره بیست>
< به سوی ظهور>

ارباب


نوای منتخب
< اول بهار>
<دوکوهه پادگان عشق>
< کربلای من دوکوهه>
چهارشنبه 28 مرداد‌ماه سال 1383
دو هفته نامه دوکوهه ((شماره اول))بسم رب الشهدا

سلام علیکم!

نه! دست به گیرنده هاتون نزنید اینجا وبلاگ دوکوهه است درست اومدید

فقط همچینی بگی نگی یه نمه با کلاس شده!!!

والا بنده (عجب کلاسی!) چند روز پیش نشستم و فکر کردم (نکته انحرافیش اینه که من اصلا فکر نمی کنم!) که باید یه مقدار قوی تر و منسجم تر برای شهدا کار کرد خلاصه ایده هایی زیادی به نظرم رسید که به درد ... میخورد!

در آخر تصمیم گرفتم که دوکوهه رو تبدیل به هفته نامه کنم و مطالب متنوع و ثابتی رو تو وبلاگ داشته باشم که عناوین مختلفی هم داره مثل : داستان های نه چندان بلند!-شوخی با دوستان- کلام شیدا- عملیات ها- ...که مفصل آمده است اما درست دقیقه نود یکی از دوستان گفت لقمه اندازه دهنت بردار وتصمیم گرفتم دوکوهه رو دوهفته نامه کنم البته عرض کنم این به صورت موقته ان شاءالله به زودی هفته نامه خواهیم شد و اگه خدا بخواهد دات کام هم میشویم اگه کسی میدونه دات کام شدن چقدر هزینه داره و میتونه تو این زمینه کمکم کنه حتما این بنده رو سیاه رو در جریان بگذاره... منتظرم

اما در آخر دو تا خواهش دارم اول اینکه نظرتون رو در مورد دو هفته نامه بنویسید که اینطوری بهتره یا مثل سابق باشه! و دوم اینکه دوستانی که می تونند به حقیر کمک کنند و یکی از این بخش ها رو در اختیار بگیرند و یا اگر خواستند بخشی اضافه کنند اداره کنند و یا کسانی که نظری دارند و احساس میکنند بخشی کم است و یا بخشی اضافه هست حتما تو نظرشون قید کنند.

در ضمن اگر باز مثل گذشته مطالب دیگر یا دل نوشته ای به نظرم رسید در همین قسمت خواهم نوشت ...خدا به دادتون برسه با این همه نوشته!

ببخشید اگه جملاتم سر و ته نداره چون به شدت خوابم میاد !!!


 

این دشمنانى که در بیرون از مرزها مى نشینند و به خیال خودشان براى این ملت خواب خوش مى بینند، آنها متن عظیم مردم را نمى بینند و در تحلیلهایشان ، مثل همیشه اشتباه مى کنند؛ لذا مثل همیشه هم ان شاءاللّه تودهنى خواهند خورد؛ به همین خاطر است که من از اوضاع داخلى کشورمان هیچ نگرانى ندارم . بعضیها گاهى به بنده مراجعه مى کنند، نوشته و حرفى را مطرح مى کنند و اظهار نگرانى مى کنند؛ اما من نه ، نگران نیستم . من مى دانم که این ملت زنده است . مى دانم که این ملت ، ملت مؤ منى است . مى دانم که جوانان ما در دلشان ، خون عشق به اسلام و امام جریان دارد و دلشان به یاد امام و اسلام مى تپد. ملت ما، ملت بیدار و مؤ منى است .

مقام معظم رهبری

27/5/77

                                                         ((۲))

محسن و علی از سر شب تا قبل نماز صبح سر پست بودند وقتی برگشتند دیدند یکی تو سنگرشون خوابه محسن اومد بیدارش کنه اما علی گفت صبر کن بریم وضو بگیریم نماز بخونیم خودش به موقع میره رفتند به سمت تانکر آب که ناگهان صدای سوت خمپاره...خیز...انفجار...سنگر!

علی گفت: نگفتم خودش میره!
شوخی با دوستان

در هر شماره! یکی از دوستان به شکل طنز وبلاگش معرفی میشه البته قبل از آن از صاحب وبلاگ اجازه گرفته میشود لذا اگر کسی موافقت داشت که در این قسم وبلاگش به شکل طنز معرفی شود به ما اطلاع دهد اما بشنوید ماجرای تاسیس وبلاگ موشکی و نظامی را!


                                                                                

چنین نقل کرده اند:

روایت شده است روزی یک فرد کاری ، از منصب فراری، که نامش بود علی و شهرتش انصاری روزی در جنگلی قدم می زد و بر جلوه های خدادادی طبیعت نظارت مینمود و حال همی می کرد که ناگهان آسمان صدایی از خود خارج بکرد و غرشی نمود و باد زنده کشی وزیدن گرفت و زمین،لرزه خفنی بکرد ناگه جسم عظیم الجثه ای که بسیار داغ مینمود از سما به ارض آمد و صدایش باعث خراشیدن گوش گشت شیخ العلی به اشد شدت در کف این غول بی شاخ و دمب همی ماند و دهانش به نشان تعجب بازگشتندی!به دنبال شناخت این جسم جسیم! و هولناک راهی شهر شد و پس از ماه ها تفحص فهیم گشت که نام آن جسم عظیم الجثه ((موشک)) می باشد و کارش نابود کردن می باشد حال اگر در اختیار دوستان باشد دشمنان نابود خواهند گشت و اگر دست دشمنان...قس علی هذا!

شیخنا فهمید که این موشک چقدر اهم می باشد فلذا بلاگ وبی یا همان وبلاگی به نام موشکی و نظامی تاسیس نمود اما هیچ کس نفهمید که چرا شیخنا بهد از موشکی نام نظامی را قرارداده است آیا شیخ العلی روزی در جنگلی نظامیانی را همی دیده است؟!!!...الله اعلم

روزها گذشت تا اینکه روزی پیکی خبر آورد که شیخ انصاری به جمع بهترون ز ما و یا از ما بهترون پیوسته است و یا به عبارتی دات کام گشته است و در رسانیک منزل کرده است و این بار نوبت ما بود که به اشد شدت در کف بمانیم!

به امید روزی که شیخ ما موشکی را روانه آویو تل یا همان تل آویو کند... وخلص من جمیع المشکلات ارضی و سمایی و لا غیر!. 

 هر شماره به طور اجمالی یکی از عملیات های دفاع مقدس معرفی خواهد گشت امیدوارم بنده رو متهم به کپی ...پیست نکنید چون این مطالب انجام شده و محفوظ است بنده نمیتوانم در اهداف و نتایج عملیات ها ابتکاری به خرج دهم!!!


بزرگترین عملیات دفاع مقدس 
کربلای 5

 

 منطقه شلمچه به لحاظ اهمیت سیاسی و نظامی آن، به عنوان یکی از معابر وصولی شهر بصره، همواره در زمره اهداف قوای نظامی جمهوری اسلامی ایران قرار داشت. در صورت تسلط بر این منطقه، جمهوری اسلامی می‌توانست برتری خود در جنگ را به اثبات برساند. منطقه عملیاتی شلمچه که در جنوب شرقی شهر مهم بصره قرار گرفته و تقریباً نزدیکترین محور وصولی به این شهر به شمار می‌آید، به مناطق و محورهای زیر محدود می‌باشد:
از شمال، به آبگرفتگی جنوب زید
از شرق، به دژ مرزی ایران و عراق
از جنوب، به رودخانه اروند و اروند صغیر
از غرب، به کانال زوجی و شهرهای تنومه و الحارثه.

این منطقه از تعداد زیادی نهر، کانال، خاکریز، جاده و ... تشکیل شده است که همه آنها در بخش شمالی اروند قرار دارند. همچنین، آبگرفتگی‌های متعددی در این منطقه وجود دارند که از سوی ارتش عراق به عنوان موانعی در مقابل هرگونه نفوذ قوای جمهوری اسلامی ایجاد شده‌اند.

فرمان آغاز درگیری در ساعت 01:35 مورخ 19/10/1365 - با رمز یازهرا(س) انجام گرفت

عبور از موانع نفوذناپذیر دشمن در شرق بصره و حضور در حومه این شهر به گونه‌ای اهمیت یافت که متعاقب این عملیات:

- موقعیت سیاسی و نظامی عراق تضعیف شد و در نتیجه حملات گسترده این کشور به مراکز اقتصادی، صنعتی و مسکونی ایران بار دیگر آغاز شد.
- اوضاع جبهه‌های نبرد به سود قوای نظامی ایران تثبیت شد و سپاه پاسداران یکی از ارزنده‌ترین تجارب نظامی خود را کسب کرد.
- تلاش‌های بین‌المللی برای پایان دادن به جنگ افزایش یافته و به تصویب قطعنامه 598، که در آن برای اولین بار تا حدودی نظریات جمهوری اسلامی ایران ملحوظ شده بود، در شورای امنیت سازمان ملل انجامید.
- حضور گسترده نظامی امریکا و متحدینش در خلیج فارس آغاز شد و یکی از هواپیماهای مسافربری ایران توسط ناوگان امریکا ساقط گردید
 

در این قسمت هر شماره یک عکس جدید با موضوعات مختلف قرار خواهد گرفت لذا اگر کسی میخواهد عکسی به ما دهد تا دیگران هم از دیدن عکسش استفاده کنند ایمیل ما در خدمت شماست البته یکی از دوستان خوب ما که عکاس حرفه ای هم می باشد و دوربینش از خودش حرفه ای تره اول اسمش هم مهدی ملک پوره قول داده که هر هفته به ما عکس برسونه ولی اگه لایق دونستید شما هم عکس برای ما بفرستید!
مراسم تشیع ۲۰۰ شهید دفاع مقدس تیرماه ۸۳


                                                                         ((۴۳))
صحبتی با مسولین و دولتیان:

شما را به خدا قسم می دهم به خون پاک شهدای عزیزمان و به عظمت و عزت حضرت امام مبادا لحظه ای از یاد مستضعفان و محرومان غافل شوید تمام سعیتان را برای بهبود وضع این مردم عزیز و بی نظیر بگذارید مبادا طرز زندگیتان و رفتارتان مثل وضعیت قبل از انقلاب بشود که اگر اینگونه بودید شهدا در قیامت جلویتان را خواهند گرفت ...ومن خواهم گرفت

شهید سید کاظم کاظمی

بناینگذار واحد اطلاعات سپاه پاسداران 

همیشه دوست داشتم وقتی یه مطلب قشنگ تو یه وبلاگ میخونم زود اونو به دیگر دوستان معرفی کنم تا اونها هم مثل من لذت ببرند این قسمت و برای همین کار اختصاص دادم مطالب زیبایی که توی وبگردی های من به چشم میخورد را در این قسمت لینک خواهم نمود.


               شعر زیبای عهد قدیمی به نقل از وبلاگ سفر نامه آسمان


منتظر راهنمایی های سودمند شما هستم
بنده رو سیاه خدا
رضا ((حاج کاظم!))
 


برای عضویت در خبرنامه این وبلاگ نام کاربری خود در سیستم بلاگ اسکای را وارد کنید
نام کاربری
تعداد بازدیدکنندگان : 338786


Powered by BlogSky.com

عناوین آخرین یادداشت ها